Психология

..или как да.. направим живота си по-приятен !

| Стани наш приятел - Вземи банер оттук и сложи на твоя уеб сайт

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Дианксит 
Автор Съобщение
Новак
Новак

Мнение Дианксит
Здравейте,
Обръщам се към вас хората които посещават този форум за съвет и споделяне на опит относно прекъсването на приема на Дианксита. историята ми е следната:
През м. Декември 2008г. се случиха доста неща в моят живот които неща ме извадиха от строя, основното което ме разтърси е че ми откриха прескачане на сърцето, високо кръвно, висок холестерол, наднормено тегло и така нататък все лоши за здравето ми неща. След като чух тези неща от личният ми лекар изпаднах в една дупка от която трудно излезнах не без помоща на Дианксита. Отначало го пиех по 2 на ден близо година, после една година по едно и чат пат по две, докато не дойде Октомври 2009 от тогава го пия по едно на ден. Иначе се чувстах добре, имаше някои лошо моменти но се тъпреше положението. Не съм търсил психотерапевт през целият този период, в малък град съм а и съм 30 годишен и мисълта че толкова млад ще отида при терапевт ме потиска. През Януари 2011 реших да променя малко начина си на живот: почнах да спазвам диета, почнах да се движа повече, опитвах се да мисля по-позитивно и.т.н. реших също така да намаля приема на дианскит като го пия през ден. Вече втора седмица съм така но нещо в мен взе да се бунтува, чувставм страх, чувставам вътрешно напрежение, чувставам на моменти нереалност, расеяност, ниско самучувствие, и страх да не се появат симптомите от преди които бях забравил вече - тревожност, чувство че ще полудееш или ще си вечно психичноболен, че млад съм а се чувствам стар и.тн. в този ред на мисли. причината да се опитам да спра Дианксита е че не ми е приятно млад и едоинствен от компанията ми и семейството да позвам антидепресант, чуваствам се като го ползвам че съм по-надолу от другите хора, че не съм добре и,т,н, въпрески че с него се чуваствм добре физически и спокоен и уравновесен психичекси - единствено ме мори факта че съм различен и болен ( знам разбирам че това са внушения но си ги мисля кво да сеправи). Та идеята ми е дали да продължа да намаля не рязко а плавно Дианксита или като виждам че не се чувствам добре без него да го продължа за да не стане по-лошо, НО МЕ БЕЗПОКОИ ЕДИН ФАКТ ЧЕ СЕГА АКО НЕ СЕ ПРЕБОРЯ С НЕГО НЯМА КОГА ДА УСПЕЯ И БЪДЕЩЕТО МИ ЩЕ Е СВЪРЗАНО С НЕГО.........................моля дайте някакъв съвет, благодаря ви за което....

Съб Фев 26, 2011 12:27 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение Re: Дианксит
Здравей,
Виждам, че си наясно с това, което ти се случва и защо ти се случва. За мен е много хубаво, че си решил да се вземеш в ръце и да си оправиш здравето, защото на 30 години с висок холестерол и наднормено тегло - не е редно. Това е, което не е редно, а не посещението при психотерапевт. Младият човек е много по-... как да кажа... нестабилен от старите кучета, които вече са видяли много и са си изградили начин на мислене, който ги устройва. Доколкото знам, хората между 20 и 30 години много повече се лутат в мислите си от по-възрастните. Както и да е, мисля, че си на прав път и ще успееш да откажеш Дианксита. Не съм съвсем наясно как действа той, но може би ще имаш някакъв преходен период, като този, който описваш - с тревожност и други такива, но стисни зъби и просто изчакай да мине. И пий чай от жълт кантарион междувременно ;)
Успех!

Сря Мар 02, 2011 12:44 pm
Профил
Новак
Новак

Здравей ghh,
Благодаря за коментара и подкрепата която ми оказваш. Да и аз мисля че знам кое е отключило в мен тези психосоматични прояви на организма ми, те са свързани с детството ми, с различната ми етническа принадлежност (по-скоро моето отношение към нея в детските ми години), със комплекси относно общуването с нежният пол и така нататък (ровил съм доста в себеси) и знам кои прични може да са, наясно съм че винаги може да попадна и в заблуда, но се опитвам да слушам вътрешният си глас който чрез състоянието на духа в мисленето по дадена тема откривам дали съм във вярната посока или не. До тук добре - признавам и осъзнавам че имам проблем, да речем че съм открил от къде идва но по-натам въпросите са: Как да забравя какво се е случило, Как да не ме яд за грешките които съм допускал в даден етап от живота ми, Как да затворя тази страница от живота ми, Как и в каква насока да мисля за да не се получи този катарзис отново, Как да наваксам пропуснатото и неизживяното, Как да накарам организма ми да се възтанови до нормалният му вид и тонус, Как да мисля напред и за в бъдеще като има несигурност ( ако някой ми беше казал че ще ползвам антидепресанти на 30 години, когато бях на 20 щеше да му се изсмея - въпреки че и тогава усещах някаква празнота в себи си ако съм откровен но не и обръщах внимание ), Как да повярвам че НЕУРАВНОВЕНОСТТА ще изчезне завинаги като пределно ясно ми е че такъв филм няма. Единственото което знам е че трябва да се наслаждавам на малките моменти от живота, да се радвам на факта че съм жив, и не чак толкова болен ( немога да кажа здрав ) и че дишами че каквото и да е с любов всичко се изживява, но на въпросите все още немога да си отговоря еднозначно НЕМОГА ДА ЗАТВОРЯ ТОЗИ ЧЕРЕН ОТРЯЗЪК ОТ ВРЕМЕ В МОЯТ ЖИВОТ - ПРОСТО ЕЙ ТАКА - аможеби трябва време и тъпрпение което да си призная доста ми липсва. Пиша публично понеже имам нуждата да споделям с по-голям кръг от хора , макар и за момента като анонимен, но и това за момента е напредък. ше се радвам ако хората в този форум коментират тази тема - искам да видя и други гледни точки а не с всеки може да се говорят тези неща - не че ме е срам толкова много, но не ми е приятно да затормозявам и без това затормозените от нестабилното икономическо състояние близки хора.

Сря Мар 02, 2011 6:32 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Еееех, ако хората можеха да забравят по желание... Ама не става така. Може би начинът не е да забравиш миналото си, а да го помниш и да се учиш от него. Много неща в живота ти и особено в детството не зависят от теб, те просто са ти се случили, приеми го. Етническата ти принадлежност, например, не е твой избор.
За грешките - всички ги правят, човек се учи цял живот. Дали не си много критичен към себе си? Важното е да съумееш да се съвземеш след това. Елементът на неувереност сигурно ще те следва цял живот (ако съдя по себе си де). Това е, защото много мислиш ;) Имам чувството, че колкото по-малко се замисля човек, толкова по-лесно взима решения. Не че и това е добре, но понякога ми се иска да можех да си изключвам ума. Ама не става. Дано ти успееш...

Не знам дали помогнах с този пост или те обърках още повече :) Някак си имам усещането, че ще се съвземеш и сам и че вече си започнал. Успех!

Сря Мар 09, 2011 4:49 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Здравей,

Всеки от нас носи товара на миналото-вината за пропуснати възможности, болката от действия на други. Не е нужно да си различен и претърпял неуспехи с жените, за да го чувстваш. Това е заложено в същността ни. На всеки се налага да живее с нещо. И с годинките товарът става като че ли по-голям.
Хубаво е, че споделяш и търсиш помощ. Но има един гаден момент, когато оставаш сам със себе си, било то и само преди да заспиш. Тогава, ако ти не се пребориш със себе си и със страховете си, няма кой да го направи. Трябва да откриеш силата в себе си и ти да бъдеш своята най-силна упора.
А несигурността може би ще си остане. Може да се научиш да я контролираш, но чувството не знам дали ще си отиде. Поне при мен не е още.

Пет Мар 11, 2011 7:42 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ]