Психология

..или как да.. направим живота си по-приятен !

| Стани наш приятел - Вземи банер оттук и сложи на твоя уеб сайт

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Връзка със женен мъж... 
Автор Съобщение
Разбирач
Разбирач

Мнение 
ami zashtoto ne iska da lishava deteto ot bashta mu. i tova e zashtoto tq e izdrastnala savsem sama i znae kakvo e bez maika i bashta i ne iska sushtoto da se sluchva s neinoto dete. A muja i e naistina nai tupiq chovek na sveta. pribira se tq ot rabota i toi vednaga izliza . i ot vreme na vreme i govori nqkvi neshta i tq gorkata mi zvuni razrevana 2 chasa sutrinta. posledno i beshe saobshtil che si e nameril nqkoq druga s koqto se chuvstva mnogo po shtastliv. az bqh vav Vegas po tova vreme i na drugiq den se pribrah zashtoto tq zvucheshe super zle. obache kato si doidoh vsichko beshe nared zashtoto toi muja i q izlugal da q narani... kuf chovek trqbva da si da se gavrish s jena si taka...i cqlo lqto tq izkarvashe poveche pari ot nego i toi i gi harcheshe bez da mu migne okoto. super tapanar. no tq si izbira da e tam s nego i az nishto ne moga da napravq:( ot 3 sedmici ne sum q vijdal. nito mi se obajda nito nishto i mene mi e adski kofti no nishto ne moga da promenq:( a sina i e super sladuk i neznam prosto kakvo shte se sluchi s nego. adski se nadqvam da e dobre.

"Утре-то не е гарантирано за никого – нито млад, нито стар. Днес може да е последният път, когато виждаш хората, които обичаш. Затова кажи им шепнешком колко много имаш нужда от тях, обичай ги и се отнасяй с тях добре..."

Пет Ное 07, 2008 4:45 am
Профил WWW
Подрастващ
Подрастващ
Аватар

Мнение 
oburkana, ако твоя любим е "мамино синче" не очаквай да рискува да загуби сигурната почва на семейната среда. Имам приятел - неженен, който няма дете, но има властна майка и се съобразява страшно много с нея. Иска да се ожени, но си мисля, че желанието му не е толкова голямо, че да се реши да пренебрегне "мнението на мама", която винаги "най-добре" знае и "най-правилно" съветва. Само че живота си върви и факта, че на 36 години той е сам, показва че трайната безапелационна намеса на мама в личния му живот е на път да го направи стар заклет ерген, с големи желания и мечти, но малки възможности за реализация. Твоя човек може и да е искрен като ти говори, че те обича, но явно не те обича достатъчно, за да си даде реална сметка, че след 10-15 години детето му ще порастне, ще напусне него и съпругата му за да живее собствения си живот и той ще остане в един брак, в който се чувства самотен и неуютно, осъзнавайки, че 10-15 години от живота си е живял непълноценен живот, но е бил много слаб, за да се бори за любовта и в същото време е бил егоист в доста голяма степен, защото тези ваши отношения тепърва ще те нараняват във времето. Мисля, че трябва да бъдеш Силната във вашата връзка и да сложиш край. Според мен ти Си Силната, защото си направила много компромиси - и с лъжите му за развод, и с проявеното разбиране към несигурността му, с всичко. Живота, обаче, е прекалено кратък, за да се губи време в безпереспективни отношения и то осъзнато безпереспективни. Какво значи "сродна душа" - за това не е достатъчно, че можете да си говорите, че правите страхотен секс, че мислите един за друг докато ти в ежедневието си сама, а той е със семейството си......"Сродната душа" споделя живота ти изцяло 24 чаша в денонощието, защото в ежедневието възникват проблемите между двамата в една двойка и също в ежедневието се преодоляват, така се развиват отношенията. При вас това го няма защото вие просто нямате общо ежедневие. Капсулирате моменти, моменти, моменти, в които всеки от вас търси утеха от разочарованието си, че мечтите му свързани с другия на практика не се сбъдват. Въртиш се в омагьосан кръг, а според мен можеш да излезеш от него. Нито една любов не е единствено възможната и не си струва да пропиляваш живота си в безмислени опити за оборване на това твърдение. Дано изказването ми не ти се стори много крайно.

Toto, няма как да натрапиш помощта и подкрепата си в тая ситуация. Тази твоя приятелка според мен има нужда от квалифицирана помощ на психолог. Представите и за семейна среда са много изкривени и това ще се отрази пагубно върху детенцето и. Насилието в семейството не е адекватен пример за нормални отношения. Казваш, че я обичаш, но твоята сила и любов не са достатъчни за да я накарат да се чувства сигурна и да направи генерални промени в живота си. Какво значи "не иска да лиши детето от баща" - от баща-насилник, който в един момент може да нарани и самото дете, от баща-комарджия, който явно ги оставя и без пари. Точно защото е живяла сама и се е борила сама трябва да е наясно, че не е въпроса да имаш семейство "на всяка цена", а е въпроса да имаш семейство, което да те кара да се чувстваш сигурен и да знаеш, че можеш да разчиташ на човека до теб във всякакви моменти. Дали ще се изживява като жертва или ще бъде твърда и ще вземе живота си в свои ръце и ще се бори да живее нормално и по нейните правила, зависи само и единствено от нея! Когато човек има проблеми какво прави - или се премирява и бездейства или действа и ги разрешава. Бъди и морална подкрепа, няма лошо в това - приятели сте, ти я харесваш и обичаш, но ако тя не вземе решение да скъса с настоящия си живот, да избере живот с теб и в този смисъл да направи зависещото от нея да осигури на себе си и детенцето нормална семейна среда /която така като чета си мисля, че ти си готов да им осигуриш/ вашите отношения са обречени.
Поздрави!
~~

Нед Ное 16, 2008 1:33 am
Профил
Разбирач
Разбирач

Мнение 
blagodarq za hubaviqt otgovor koito vsushnost opisva realnostta dosta dobre. tq mi kaza da ne i zvunq poveche i az q poslushah i taka blizo mesec veche. samo che maika i super mnogo si me obicha i samo mi govori kak trqbva da se ojenq za dushterq i i dali q obicham i nqkvi takiva...mnogo tupa situaciq. tq naistina se nujdae ot psiholog tova e sigurno, obache nqma koi da q nakara da go napravi. molq se samo da i uvri ukula v glavata i da se razkara ot toq neiniq tupir. kakto i maika i vprochem...no vupreki vsichko tq ne dava da i se kazva kakvo da pravi i sama si vzima resheniq ot koito posle se razkaiva...uvi ne mojem da sme priqteli zashtoto muja i ne i dava da se vijda s nikoi i kato e izlqzla nqkude se zvuni po telefona 181818 puti da vidi kude q tq i kakvo pravi. ne q razbiram....no moje i da si ima neini prichini da se muchi taka. v kraina smetka jivota si e nein...az sum napravil kakvoto trqbva. nqma da sedna da si razplitam chorapite za nqkoi koito ne iska da prozre istinata. inache naistina mersi za hubaviq i veren otgovor::)

"Утре-то не е гарантирано за никого – нито млад, нито стар. Днес може да е последният път, когато виждаш хората, които обичаш. Затова кажи им шепнешком колко много имаш нужда от тях, обичай ги и се отнасяй с тях добре..."

Пет Ное 21, 2008 11:20 am
Профил WWW
Подрастващ
Подрастващ
Аватар

Мнение 
За мен си е набутване и смятам, че на жене вече мъж не може да се "вярва" по отношение на чувствата. Мисля си, че ако някой смята да се развежда ще го направи не защото е влюбен в някого, а защото не иска да живее с точно този човек. И мисля, че дори и да се разведе и да се ожени за теб скоро ще се влюби безнадеждно и ще те постави "от другата страна".

Пет Ное 28, 2008 12:42 am
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
erandes написа:
За мен си е набутване и смятам, че на жене вече мъж не може да се "вярва" по отношение на чувствата. Мисля си, че ако някой смята да се развежда ще го направи не защото е влюбен в някого, а защото не иска да живее с точно този човек. И мисля, че дори и да се разведе и да се ожени за теб скоро ще се влюби безнадеждно и ще те постави "от другата страна".

А според мен е важно кой какво очаква от връзката с женен мъж или омъжена жена. Не бих искал връзка с омъжена жена която ще се развежда заради мен.

Пет Ное 28, 2008 1:36 am
Профил YIM
Асистент
Асистент
Аватар

Мнение 
sellfkiller написа:
]
Не бих искал връзка с омъжена жена която ще се развежда заради мен.

Защо?????
Харесват ми твоите мнения и ми е интересна позицията ти.

Пет Ное 28, 2008 1:50 am
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
Ами в случая действа правилото - веднъж предател - за цял живот предател.

Съб Ное 29, 2008 12:54 am
Профил YIM
Новак
Новак
Аватар

Мнение просто- още един съвет
Здравей ,”oburkana”,
Така, като четях твоята история – в по-голямата и част , познах себе си. Аз съм я описала вече във форума. По- късно се включвам в темата и не бих могла да гадая на какъв етап си от историята. Надявам се, че избираш най-доброто за теб решение. Искам да ти кажа, че разбирам положението , в което се намираш. Знам какво е да „потъваш психически много надълбоко и да не знаеш какво да правиш”. Аз знам като правило, че в живота дадена ситуация има най-малко две решения. И в конкретния случай е така. Единият от вариантите е да се оставиш във „въртележката, в която има много неща – трепетни срещи, бурни нощи, трудности, усмики и сълзи ”, което състояние наред с другите неща , ще ти коства доста нерви, напрегнатост, очакване. Друг вариант за справяне е , както се казва „да обърнеш друга страница”. Това решение също ще ти коства доста трудности и те биха дошли от това , че ще „изпитваш” твоята воля, твоя характер като силен човек, за да преодолееш този момент, момента на липсата от този човек. А това поведение със „страхливите” мъже ми е до болка познато- от тях не очаквай крайни решения /или поне не такива, каквито ти би искала/. Те просто ако имат възможност , ще си живеят така цял живот – със сигурно семейство и една любовница, с която много си приличат, допълват се, те просто са „две половинки от едно цяло”, с която компенсират това ,което нямат там където предпочитат да се завръщат винаги. Ако пък на „другата страна”, това положение не се стори удачно и в един момент се поставят „картите” , положението за тях се променя, защото са застрашени от загубата на другия. Наричам ги общо „ТЕ”, но не защото ги поставям под общ знаменател. Такава логика, разбира се е погрешна. Всеки си носи индивидуалното в себе си. Наричам ги така, защото нещата изначало са обединени в някаква група, за да се идентифицират по-лесно. В психологията, медицината и другите науки нещата са така. Ако например в психологията има четири основни вида темперамент, и ние двете сме от типа „сангвиник”, това в никакъв случай не означава, че ще реагираме в дадена ситуация по един и същ начин.
За тяхното поведение - Ще се спра до тук, за да не изпадна в дълбок психологически анализ за тях.  По- скоро бих искала да ти дам съвет. При мен нещата са по-различни в това отношение, защото аз съм семейна. До мен в живота е един невероятен човек, на когото мога да разчитам. Но дори и с такъв човек, нещата не са застраховани от една подобна ситуация /както имах възможността да го разбера/. А с „другия” не се виждаме, но не защото така сме си казали, а защото той живее доста далеч. И така, тези обстоятелства ми помагат да преживея нещата по-безболезнено. Знам, че е трудно в такива ситуации да анализираш нещата трезво, да ги гледаш и от друг ъгъл. А пък даването на съвети за справяне, не знам доколко биха помогнали на човек, ако самият той няма волята да го стори. Като човек, който вече е преживял по подобен начин нещата ще ти дам съвет, който ти търсиш чрез форума. Опитай се точно в този момент да бъдеш силна, така както никога не си била. Това би ти помогнало да преодолееш доста трудни моменти. Ако човек сам не спре падението си в тази „дупка”, то лесно ще се озове на дъното, а от там трудно човек се измъква. Опитай се точно в този момент да бъдеш разумна – имам предвид да можеш да анализираш адекватно ситуацията /със всички негативни и положителни изходи/. Защото човек в даден момент за дадена ситуация, решава нещата по един начин. И след изминал период от време, същият този човек си казва, че „с този акъл”би решил същата ситуация по различен начин „ако сега би имал възможността тя да се повтори”. Но нищо в живота не се повтаря и в тази връзка е много важно човек да избере разумното. Знам, че е много трудно човек да се бори с чувствата си. Но ти самата виждаш, че и другото състояние е пак борба - да го чакаш, да се надяваш, да страдаш. Така, както аз си зададох въпроса – до кога? А времето отминава. Не го пропилявай в подобно състояние. Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем. /Уилям Джеймс /.

Нед Ное 30, 2008 8:00 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
sellfkiller написа:

Много е вярно това.И се убеждавам в това наистина.

Сря Дек 03, 2008 3:16 pm
Профил ICQ WWW
Асистент
Асистент
Аватар

Мнение 
Bibini написа:
sellfkiller написа:

Биби, не трябва ли да се даде шанс на някого.Всеки човек греши.Или ако един път сме го дамгосали, цял живот ще остане сам, защото предателството му е заложено.

Сря Дек 03, 2008 3:51 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
poopo,извинявай за крайното ми мнение.Но ето примера - един път моя мъж е изоставил жената и детето си.После с мен.После мен ме предаде и го направи с бившата.А сега разбирам за другата изневяра.Но и в момента продължава, а аз все се чудех защо вече ни липсва секса.С месеци е така.Вече разбрах - има си любовница.Просто това е факт.И един път предател - за цял живот остава такъв.

Знаеш че ти споделих нещо преди време - мислех да изневеря,но не го направих.И сега разбирам че той го е направил много преди да помисля затова.

Така че - прощавала съм,давала съм шансове,но дотук.

Сря Дек 03, 2008 3:56 pm
Профил ICQ WWW
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
poopo написа:
Bibini написа:
sellfkiller написа:

Биби, не трябва ли да се даде шанс на някого.Всеки човек греши.Или ако един път сме го дамгосали, цял живот ще остане сам, защото предателството му е заложено.

Предателите не стават такива, те си се раждат такива :)
А такова нещо като "без да искам" в случая изобщо е неприложимо :)

Сря Дек 03, 2008 7:02 pm
Профил YIM
Разбирач
Разбирач
Аватар

Мнение 
аз също имам в момента връзка с женен мъж, с дъщеря в 5 клас някъде, но от самото начало му казах, че няма да му развалям семейството и жена му няма да разбере за връзката ни, понеже тя държи на това детето да си има мама и татко. В началото нещата бяха по същия начин - бяхме като сродни души, допълвахме се във всяко едно отношение, говорихме с часове по телефона, нямахме търпение да се видим и да сме заедно, въобще всичко беше повече от пракрасно и досега продължава така. Но напоследък се чувствам някак използвана, сякаш му служа само за секс, питам се: след като никога няма да сме заедно в битието и живота си дали думите му имат покритие или са празни увещания с цел да си осигури секса, който му липсва с жена му. Дали наистина ме обича? Ако ме обича щеше ли да стои и чака толкова време вместо да се разведе и установи с тази, която възприема за своя сродна душа?! Но това са си само мои въпросителни, които досега с никого не съм споделяла, защото наистина не искам да му развалям семейството и да вредя на дъщеря му. Но ми е странно някак си, че него това положение го устройва, че той не си задава тези въпроси и това ме прави още по-тревожна и питаща се "обича ли ме, не ме ли обича?!?!?!". На мен той ужасно ми липсва в дългите нощи, които прекарва с жена си, аз на него не му ли липсвам?!?!?! Според мен връзка с женен мъж е сложно начинение и ми се струва, че на мен тази моя първа такава ще ми е последната. Въпреки прекрасните мигове, прекарани заедно, въпреки нежеланието ми да се откъсна от него... любовта трябва да е взаимна и да се покаже, а не да остава на думи и на обещания, насочени в неизвестното бъдеще...

Пон Мар 30, 2009 4:51 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
tinat написа:
аз също имам в момента връзка с женен мъж, с дъщеря в 5 клас някъде, но от самото начало му казах, че няма да му развалям семейството и жена му няма да разбере за връзката ни, понеже тя държи на това детето да си има мама и татко. В началото нещата бяха по същия начин - бяхме като сродни души, допълвахме се във всяко едно отношение, говорихме с часове по телефона, нямахме търпение да се видим и да сме заедно, въобще всичко беше повече от пракрасно и досега продължава така. Но напоследък се чувствам някак използвана, сякаш му служа само за секс, питам се: след като никога няма да сме заедно в битието и живота си дали думите му имат покритие или са празни увещания с цел да си осигури секса, който му липсва с жена му. Дали наистина ме обича? Ако ме обича щеше ли да стои и чака толкова време вместо да се разведе и установи с тази, която възприема за своя сродна душа?! Но това са си само мои въпросителни, които досега с никого не съм споделяла, защото наистина не искам да му развалям семейството и да вредя на дъщеря му. Но ми е странно някак си, че него това положение го устройва, че той не си задава тези въпроси и това ме прави още по-тревожна и питаща се "обича ли ме, не ме ли обича?!?!?!". На мен той ужасно ми липсва в дългите нощи, които прекарва с жена си, аз на него не му ли липсвам?!?!?! Според мен връзка с женен мъж е сложно начинение и ми се струва, че на мен тази моя първа такава ще ми е последната. Въпреки прекрасните мигове, прекарани заедно, въпреки нежеланието ми да се откъсна от него... любовта трябва да е взаимна и да се покаже, а не да остава на думи и на обещания, насочени в неизвестното бъдеще...

сега ще ти кажа че наистина е сложно.А ти откъде си сигурна че му липсва секс с жена му и изобщо можеш ли да си сигурна че ситуацията е точно така както той ти я представя.
И един съвет - мэжете в повечето случаи не се решават на развод,защото това положение ги устройва.В къщи е спокойствие,сигурност,но му е еднообразно.С любовницата е разнообразие,разтоварване,малко по - различен/мръснишки/ секс/ не че и в къщи не може да е такъв,но всеки човек си е различен/ така че с любовницата е друго изживяване.
После се прибира в къщи,и всичко е пак по старому.А и не забравяй че понякога една такава връзка на женен мъж го кара съвсем да оцени какво има в къщи и да заздрави отношенията си в семейството.
Била съм и от другата страна - връзка с женен мъж,но не бих повторила отново.Точно така е както го описваш.Сам в дългите нощи и по празници,и се радваш на трохите от масата - в смисъл за някой час-два или някой път като излъже /ако може/ че е командировка
Не е в това истината.
Намери си човек,свободен без ангажименти,който може да ти даде цялата си любов. :!:

Пон Мар 30, 2009 8:32 pm
Профил ICQ WWW
Разбирач
Разбирач
Аватар

Мнение 
Bibini,
Благодаря ти за мнението, замислих се върху него.

А иначе относно отношенията с жена му - те нямат интимни отношения, не мисля, че е човек, който ще ме излъже за това, а и жена му наистина доста го отблъсква и нещата не вървят между тях. Всъщност той в началото ми каза, че нещата при тях вървят към развод и че е почти разведен, после изкристализира това, че всъщност не иска да се разделя с жена си заради детето.

Bibini написа:
Не е в това истината.
Намери си човек,свободен без ангажименти,който може да ти даде цялата си любов. :!:

Кой може да каже в какво е Любовта? Аз не избирам в кого да се влюбя, а понякога неангажираща връзка с женен мъж може да се окаже по-обогатяваща от ангажиращата връзка - аз с това се успокоявам все - че може-би така ще съм по-щастлива отколкото иначе с човек, който не ми споделя интересите, не разбира от чувства, не сме сродни души, не ми подарява подаръци, не ме развежда по хотели и скъпи ресторанти, дрехи, бижута... Ако всичко това го няма в сериозната ми връзка /а то няма да го има/ дали пък няма все да съжалявам, че съм изпуснала да преживея нещо истинско?!

Искам да попитам всички и друго: Прави ли му на някой впечатление разликата между необвързваща, неангажираща връзка с женен мъж и същата такава със свободен мъж? Прави ли ви впечатление, че женените винаги влагат някакви невероятни чувства, говорят за свързаност на душите, поддържат огъня, плащат скъпи сметки и полагат неимоверни усилия, за да се чувстваш на седмото небе. А другите мъже - необвързаните, които просто не искат да се обвързват и предпочитат свободните връзки - те почти нищо не правят за теб, правите секс в колата, все са заети и т.н. Просто се замислих над това в самотната ми вечер и ми е интересно дали има някой идея защо е така...
?

Пон Мар 30, 2009 10:52 pm
Профил
Разбирач
Разбирач
Аватар

Мнение 
Bibini написа:
не забравяй че понякога една такава връзка на женен мъж го кара съвсем да оцени какво има в къщи и да заздрави отношенията си в семейството.

Как така ще заздрави отношенията с жена си като те не си говорят и въобще са приключили с всякаква близост помежду си, а нещата стават все по-зле с всеки ден. Той говори за нея винаги в минало време, как било някога, защо са се оженили, как се появило детето... Според мен между тях не е останала и капка любов, а може-би и уважение, като се има предвид, че тя никога не оценява това, което той прави за семейството си. Според мен в момента единствената важна жена в живота му съм аз, проблемът е, че е малко или повече невъзможна връзка. Заради това, че не сме деца, заради това, че сме принудени да вземаме разумни решения и отговорности, които понякога ни тежат.
Хората не винаги се разделят поради липса на любов...

Сря Апр 01, 2009 9:31 pm
Профил
Асистент
Асистент
Аватар

Мнение 
tinat написа:
аз с това се успокоявам все - че може-би така ще съм по-щастлива отколкото иначе с човек, който не ми споделя интересите, не разбира от чувства, не сме сродни души, не ми подарява подаръци, не ме развежда по хотели и скъпи ресторанти, дрехи, бижута... Ако всичко това го няма в сериозната ми връзка /а то няма да го има/ дали пък няма все да съжалявам, че съм изпуснала да преживея нещо истинско?!

Имала ли си вече такава връзка - в която не са ти споделени интересите и не сте били сродни души?

Сря Апр 01, 2009 10:09 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
Е,ти си знаеш най-добре нещата.
Но не приемай за чиста монета нещата,които ти говори.Била съм и аз в това положение и доста мои приятелки.Знам за какво става въпрос.И сегашният ми мъж е разведен.Не бях аз причината.Но както и той не можеше да я гледа и понася - така след време ми изневери точно с нея :lol:

Така че -не залагай на 100% че всичко е вярно.Това са един от многото трикове,за да те задържи.И сметките по ресторантите не са най-важното нещо на света.

Има и още доста неща,които са доста по-неприятни в такава връзка.
А защо другите не го правят - има и мъже които го правят.
Но е много важно това което излъчваш ти.Защото ако искаш нещо сериозно - трябва да се чувства.А не да искаш само сметките да ти се плащат.И не обяснявай че имаш връзка сженен мъж.Това е една предпоставка мъжете да мислят че могат да те имат като държанка.Когато им е кеф,където им е кеф и т.н.

Та помисли и над твоето мислене преди да преминеш към сериозна връзка с необвързан мъж.
Защото връзката с женен мъж обикновено започва като в приказките,но в един момент приключва доста еднотипно.
Или и ти се превръщаш в същата като жена му и той решава да те зареже или зарязва жена си,живеете заедно и в един момент на твоето място е друга вече или ... много рядко - заживявате заедно и остарявате заедно.Но ще ти кажа че е много трудно.Защото има много неща,които го свързват с предишния му живот.Знам го от опит.Понякога бушона ми изгърмява стабилно и искам да замина някъде сама.

Та всеки има право на избор.
Желая ти успех.

Сря Апр 01, 2009 10:17 pm
Профил ICQ WWW
Разбирач
Разбирач
Аватар

Мнение 
Гледни точки по темата:

http://intimno.rozali.com/izneviara/p7296.html

http://intimno.rozali.com/konkurs-vrazka/p937.html

Вто Апр 14, 2009 5:26 pm
Профил
Наш човек
Наш човек
Аватар

Мнение 
Мисля че тези статии доказват точно това,което съм ти написала.Че избора е твой - ти трябва да решиш как да постъпиш :!: :!: :!:

Вто Апр 14, 2009 7:46 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща